"Zabawa jest najlepszą

szkołą życia dla dzieci."

Antoni Kępiński

Przedszkole Niepubliczne

Dobry start dla najmłodszych

Laski 36/23

76-142 Malechowo

Jadłospis

 

Sprawdź aktualny jadłospis naszego przedszkola.

Kalendarium

Imieniny obchodzą:

Społeczność

 

Zapraszamy do naszej przedszkolnej społeczności.

Galeria

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z naszego przedszkola.

Newsletter

Zapisz się do naszego
newslettera!

Popularne

 •  Dobry start dla najmłodszych

  ...

 •  Charakterystyka grupy

  ...

 •  Informacje podstawowe

  ...

 •  Zajęcia dodatkowe

  ...

 •  Nasza kadra

  ...

Ostatnio dodane

 •  Podsumowanie

  ...

 •  Podziękowania

  ...

 •  Dzień Dziecka w Dolinie Charlotty

  ...

 •  XVI Festiwal Piosenki Przedszkolnej w Sławnie

  ...

 •  Dzień Dziecka w Laskach

  ...

Gmina


herb

 

Święto Drzewa w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym „Dobry start dla najmłodszych"
w Laskach

Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Dobry start dla najmłodszych" w Laskach, 10 października 2014 r., przystąpił do XII edycji programu edukacyjno ­ ekologicznego pt. „Święto Drzewa", który poświęcony jest sadzeniu i ochronie drzew oraz popularyzacji znaczenia drzew w biosferze. Do akcji przystąpiły „Misie", czyli dzieci 3­4 – letnie pod opieką wychowawczyni, pani Magdaleny Krawczuk oraz pani Natalii Palenik. 
„Święto Drzewa" jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja. Jest to międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku 10 października z przesłaniem „Zasadźmy drzewo dla pokoju". 
Dzieci z Punktu Przedszkolnego w Laskach w ramach obchodów „Święta Drzewa" podjęły różnorodne działania ekologiczne. Na samym początku dnia rozdano dzieciom symboliczne opaski z listkiem, oznaczające bliskość z przyrodą, które dzielnie nosiły przez cały dzień. Podczas zajęć, nauczycielka udzieliła odpowiedzi na pytania, jakie nurtowały dzieci. Dzieci poznały różne rodzaje drzew, ich owoce, liście. Oglądały zdjęcia oraz owoce i liście drzew, odgadywały zagadki dotyczące natury leśnej, poznały etapy rozwoju drzewa. Wykonały również piękne prace plastyczne, oczywiście związane z drzewami.
W dalszej części obchodów święta, dzieci wybrały się na pobliski, wiejski plac zabaw w Laskach, gdzie wspólnie posadzili drzewo – świerk srebrzysty. W trakcie sadzenia drzewa towarzyszyło maluszkom światowe przesłanie „Sadzimy drzewo dla pokoju". Sadząc drzewko, uświadomiono dzieciom, że pokój na ziemi zależy także od tego, czy będziemy w stanie zachować środowisko naturalne dla przyszłych pokoleń, o co należy dbać. Posadzone drzewko będziemy pielęgnować i obserwować jego rozwój przez kilka lat. 
Organizatorka akcji:
Magdalena Krawczuk

Zdjęcia z akcji „Święto Drzewa" są dostępne w naszej galerii